Poradna

Nejčastější otázky a odpovědi naleznete zde v poradně. Stačí jen kliknout na otázku a zobrazí se odpověď.

Proč používáte na lavice africkou vrbu, nelze použít nějaká česká dřevina?

Africkou vrbu ABACHI používáme na stykové plochy s pokožkou těla, protože má výborné vlastnosti a nejmenší tepelnou vodivost ze všech používaných dřev. Nevhodné jsou dřeviny se suky, které se příliš nahřejí

Mohu mít stěnu sauny zároveň stěnou sprchového kouta, abych nemusel stavět příčku? Nepraskne mi sklo při sprchování?

I takto řešenou saunu jsme několikrát instalovali, kalené sklo má velkou výhodu v jeho teplotní odolnosti, takže vůbec nehrozí jeho poškození při teplotních rozdílech v sauně a ve sprše a to ani při polévání skla vodou při zapnuté sauně. Určitě toto řešení působí velmi pěkně a vzdušně.

Jaké sklo do sauny používáte?

Sklo do sauny používáme kalené jednoduché a máme na výběr z několika barevných odstínů. Kalené sklo je velmi odolné proti rozbití a dobře odolává i vysokým teplotám.

Jaká je podlaha v sauně?

V sauně doporučujeme mít připravenou keramickou dlažbu, která se velmi dobře hygienicky udržuje. V určitých případech můžeme dodat saunu s dřevěnou zateplenou podlahou.

Mohu kamna v sauně polévat vodou?

Námi dodávaná topidla jsou konstrukčně uzpůsobená k polévání vodou pro rázové zvýšení vlhkosti v sauně.

Mohu saunu instalovat do vlhkých sklepních prostor?

Saunu doporučujeme instalovat pouze do suchých prostor. Sauna je vyrobena z vysušeného dřeva, které je poté schopno absorbovat vlhkost a může hrozit poškození sauny.

Nabízíte i jiné vybavení wellness nebo jen dodáváte sauny?

Vyrábíme nejen sauny, ale i parní kabiny, infrasauny, Kneipp, ledové studny a jsme schopni zařídit domácí i veřejné wellness na klíč, tedy i s whirlpoolem nebo bazénem.

Co je to BIO provoz?

Vlhkostní BIO provoz je příjemnou alternativou ke klasickému suchému finskému provozu sauny.

Jedná se o mezistupeň mezi finskou saunou a parní kabinou, kdy při BIO provozu je nastavená vysoká vlhkost a nížší teplota vzduchu. Nejste ovšem ochuzeni o klasický finský provoz, je to jen další přidaná funkce sauny.

Mám prostor v podkroví, kde plánuji saunu, tento prostor má skosení, lze i do takového místa udělat saunu?

Sauny vyrábíme na míru do každého prostoru, tedy i do skosených prostor, pro posouzení budeme od Vás potřebovat plánek, abychom mohli posoudit nakolik skosení omezí funkční prostor v sauně. Plánek stačí nakreslený klidně od ruky, ale včetně rozměrů. Plánek se stručným popisem pošlete na info@saunujeme.cz

Sauna v panelovém domě

Sauna na míru je naší specialitou. Pokud bydlíte v panelovém domě, změníme např. Vaši spíž na saunu, a to doslova! Stačí, když si připravíte rozměry interiéru, do kterého byste si přáli saunu. My si s Vámi domluvíme osobní schůzku, vše probereme a navrhneme společně to nejlepší řešení pro Vaši saunu.

Dlouholetá záruka

Saunujeme.cz poskytují 7mi letou záruku na všechen materiál.

Servis do 48 hodin!

Všem našim zákazníkům poskytujeme servis do 48 hodin, a to včetně víkendu.
Volejte telefonní číslo +420 734 767 068, pokud dáváte přednost písemné formě, můžete nám zaslat dotaz na e-mailovou adresu info@saunujeme.cz.

Saunujeme